Naar het overzicht
van stukken over de proefkolonie





Ingedeelden bij de familie Nak, letterlijk overgenomen uit de ‘rode boeken van Kloosterhuis’ en op geen enkele manier in de stamboeken gecheckt:


Stellinga, Ruurd, uit contributie Stavoren, geboren 19-10-1803, gekomen van Stavoren 20-11-1818, ingedeeld van 01-11-1818 tot 03-05-1823 of 1825 (ter dispositie van de Mil. Raad). Zoon van Stellinga.

Hofman, Nicolaas, geboren 19-04-1807, gekomen van Tholen 15-06-1823, ingedeeld van 15-06-1823 tot 28-06-1824 (naar instituut Wateren). Zie ook deze pagina.

Reitsma, Apolonia, geboren 30-11-1780, gekomen van Harlingen 05-03-1833, ingedeeld van 05-03-1833 tot 23-11-1833 (ontslagen als bestedelinge en gehuwd met C.J.Thoss).

Schlecht, Gerhardus, ingedeeld van 03-08-1833 tot 04-04-1834.

Oudenbosch, Johannes, geboren 24-07-1824, gekomen van Utrecht 04-11-1834, ingedeeld van 25-04-1835 tot 12-01-1837.

Kwakkelaar, Lena, geboren 28-10-1828, gekomen van Tholen 12-05-1834, ingedeeld van onbekend tot 12-01-1837.

Hendriks, Adriaan, geboren 27-09-1814, gekomen van Tholen 15-06-1823, ingedeeld van 31-07-1836 (komt van Wateren) tot 15-10-1837 (met ontslag). Zie deze pagina.

Vetter, Pieter Johannes, Ev.Luth., geboren 06-02-1827, gekomen van Middelburg 18-05-1834, ingedeeld van 22-04-1837 tot 10-06-1845.

Kuh, Maria Willemina, geboren 31-12-1827, gekomen van Den Haag 03-05-1839, ingedeeld van 03-05-1839 tot 25-08-1842 (naar Veenhuizen I).

Kuh, Elisabeth Wilhelmina, geboren 25-08-1830, gekomen van Den Haag 03-05-1839, ingedeeld van 03-05-1839 tot 25-08-1842 (naar Veenhuizen I).

Akkerman, Jan, geboren 22-06-1833, gekomen van Groningen 04-08-1842, ingedeeld van 04-08-1842 tot 01-06-1844 (gedeserteerd) en van 07-07-1844 (terug van desertie) tot 13-08-1846. Zie deze pagina.

Zuidema, Roelof, geboren 27-12-1827, gekomen van Groningen 04-08-1842, ingedeeld van 04-08-1842 tot 01-06-1844 (gedeserteerd).

Nieman, Hendrik, geboren 11-12-1831, gekomen van Rotterdam 27-06-1841, ingedeeld van 27-06-1841 tot 11-06-1846.

Haas, Jan Jacobs de, geboren 27-06-1830, gekomen van Groningen 18-02-1840, ingedeeld van 20-06-1844 tot 07-07-1844 (gedeserteerd).

Fits, Harmannus, geboren 12-02-1834, gekomen van Groningen 21-08-1844, ingedeeld van 21-08-1844 tot 30-08-1844 (gedeserteerd).

Voogd, Antje, geboren 27-01-1824, gekomen van Zaandam 06-08-1846, ingedeeld van 20-08-1846 tot 18-03-1847.

Boor, Aaltje van der, geboren 16-06-1833, gekomen van Rotterdam 18-10-1839, ingedeeld van 14-10-1846 tot 12-11-1846.

Mes, Maartje, hulpbehoevend, geboren 28-07-1815, gekomen van Wormerveer 16-04-1847, ingedeeld van 16-04-1847 tot 13-05-1847.

Kramer, Frans, geboren 26-04-1833, gekomen van Groningen 12-05-1847, ingedeeld van 12-08-1847 tot 13-04-1848.

Weber, Johan Wilhelm, geboren 06-01-1839, gekomen van Den Haag 22-07-1847, ingedeeld van 05-02-1848 tot 29-09-1852 (ontslagen).

Akkere, Klara Johanna van, geboren 29-01-1840, gekomen van Den Haag 22-07-1847, ingedeeld van 05-02-1848 tot 05-05-1855.

Nieman, Hendrik, geboren 01-12-1831, gekomen van Rotterdam 27-06-1841, ingedeeld van 25-02-1848 tot 02-08-1849.

Geest, Jacoba van, geboren 11-08-1833, gekomen van Den Haag 02-10-1849, ingedeeld van 02-10-1849 tot 04-07-1850.

Emden, Johanna Jacoba Carolina van der, geboren 09-04-1842, gekomen van Den Haag 03-11-1852, ingedeeld van 03-11-1852 tot 05-05-1855.

Richemont, Geziena Henrietta de, geboren 27-06-1832, gekomen van Amsterdam 01-09-1854, ingedeeld van21-12-1854 tot 01-03-1855.

Disselen, Maria, geboren 21-04-1832, gekomen van Den Haag 14-07-1853, ingedeeld van 15-03-1855 tot 05-05-1855.

Zie ook de archiefstukken over Nak of de vermeldingen van de familie in de stamboeken of ga terug naar zijn pagina.